середу, 23 грудня 2015 р.

Боротися проти СНІДу можна

Ще у 1997 році у Львові напередодні Всесвітнього дня боротьби із СНІДом регіональний фонд САЛЮС акцією «Мистецтво проти СНIДу» започаткував п’ятирічну програму ART-АНТИСНІД. Тоді це був конкурс плакатів, емблем та радіоанонсів, який продемонстрував активність творчої молоді Західного регіону щодо створення ілюстративних антиснідівських матеріалів.
У листопаді-грудні 1998 була проведена вже акція «Молодь проти СНІДу», в рамках якої відбувся конкурс робіт об’ємно-просторової пластики, що підтримувався програмою ООН-СНІД, Агенцією Сполучених Штатів з міжнародного розвитку та Посольством Королівства Нідерландів в Україні. Експонати конкурсу демонструвалися під час 6-ої Міжнародної виставки «ГалМЕД» в палаці спорту «СПАРТАК» та у Львівському палаці мистецтв.

Програма «Україна і СНІД. Перехрестя тисячоліть» стала продовженням мистецьких програм фонду. Напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом у 1999 р. було проведено конкурс сценаріїв відеокліпів, творів декоративної кераміки та живопису. Програма отримала підтримку від UNICEF.
У 2000 році напередодні Всесвітнього дня боротьби із СНІДом проводилася акція «Мода-2000 – АНТИСНІД». В акції взяло участь 30 модельєрів з восьми міст України та з-за кордону. Гала-показ відбувся у Палаці спорту «СПАРТАК» під час роботи міжнародної виставки «ГалМЕД». Ескізи робіт демонструвалися у Культурно-мистецькому центрі ДЗИГА, де волонтери фонду САЛЮС проводили екскурсії для старшокласників та студентів. Програма, яку фінансово підтримали французький фонд CCFD, американська організація PATH та міжнародний фонд «Відродження», знайшла прихильників та завоювала визнання громадськості, зокрема молодіжної аудиторії.

Фонд Олени Франчук «АНТИСНІД»


20 жовтня 2008 року на подіумі Українського тижня моди найкращі українські дизайнери презентували третю соціальну колекцію проекту Fashion AID, під назвою AIDS Army Fashion і присвячену війні зі СНІДом. 

У спільному проекті Фонду Олени Франчук АнтиСНІД та UFW взяли участь 32 дизайнера, кожен з яких створив по одному мілітарі-образу. На подіум вийшли не лише професійні моделі, але й популярні в українському суспільстві політичні діячі, олімпійські чемпіони, зірки культури і шоу-бізнесу, телеведучі.
На благодійні пожертвування, зібрані завдяки цьому проекту, придбали мобільні клініки для дитячих лікарень, в яких надають допомогу ВіЛ позитивним дітям.

Елтон Джон

За внесок у боротьбу із СНІДом британській зірці рок-музики Елтону Джону присуджена нагорода Hero Awards, заснована Британським об’єднанням ВІЛ-позитивних та хворих на СНІД. 

У 1992-му, сер Елтон Джон став фундатором добродійного фонду допомоги потерпілим від ВІЛ/СНІДу, який зібрав понад 30 млн. доларів США. Створити такий фонд його спонукала безглузда смерть від СНІДу молодого американця Райана Вайта. В останні роки минулого століття він кілька разів влаштовував ярмарки-розпродажі речей власного гардеробу, а виручені кошти направляв на потреби хворих на СНІД. Особливо вдалою була його благочинна акція по продажу 15 тисяч предметів одягу, яку він влаштував в одному з елітних лондонських магазинів у вересні 2000 року. Найдорожчим виявився костюм, який співак одягав, коли виконував композицію «Can You Feel The Love Tonight»: за нього новому власникові довелося викласти п’ять тисяч доларів. За результатами акції сер Джон віддав тоді у фонд боротьби із СНІДом 428 тисяч англійських фунтів (619 тисяч доларів США
На церемонії вручення нагороди Елтон Джон виступив з промовою. Він, зокрема, визнав, що уряди деяких країн роблять багато для боротьби з вірусом, але цього недостатньо. 
Його дуже вразив той факт, що у минулому році в Британському Королівстві прокотилася велика хвиля смертей від СНІДу. Але одна країна, за його словами, не в змозі побороти інфекцію; уряди у всьому світі повинні швидко реагувати на епідемію. Інакше, за його прогнозами, на 2005-й рік кількість ВІЛ-інфікованих на планеті сягне ста мільйонів. *

Немає коментарів:

Дописати коментар